«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախումբը Հունաստանում
Ապրիլի 1-ից 6-ը Հունաստանի Սալոնիկ քաղաքի «Մեգարոն Մուսիկիս» համերգասրահում անցկացվեց Մանկական երգչախմբերի հինգերորդ փառատոնը, որը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ այս տարի նվիրված էր Հայաստանին: Որպես հատուկ հյուր` Հայաստանը փառատոնում ներկայացրեց «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախումբը` Տիգրան Հեքեքյանի ղեկավարությամբ: Երգչախմբի մասնակցությունը փառատոնին նախաձեռնվել և համակազմակերպվել էր Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության Սալոնիկի մասնաճյուղի և Հունաստանում ՀՀ դեսպանության կողմից` Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի և ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:
«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի համերգին գտնվելն օրհնություն էր ինձ համար: Այն արվեստը, որ իրենք ստեղծում են, բարձրագույն մակարդակի է: Շատ հազվադեպ է հնարավոր լինում լսել այս մակարդակի, նման նվիրվածության, ոգեշնչվածության երգչախմբային կատարումներ: Սա ոչ միայն երգչախմբային երաժշտության լավագույն համերգն է, որ լսել եմ կյանքիս ընթացքում, այլև մեծ դպրոց նախևառաջ ինձ համար և այն բոլոր մարդկանց համար, ովքեր լսեցին իրենց այսօր, ովքեր կարիք ունեն լսելու այս երգչախումբն ու փոխելու իրականությունը» :

The Little Singers of Armenia in Greece
From April 1-6, The 5th Children 's Choir Festival was held at "Megaron Musikis" Concert Hall in Thessaloniki, Greece, which was dedicated to Armenia, this year on the occasion of the 100th anniversary of the Armenian Genocide. Armenia was represented as a special guest at the festival by the "Little Singers of Armenia" choir led by Tigran Hekekyan.The choir's participation in the festival was initiated by the Thessaloniki branch of the Hamazkayin Armenian Educational and Cultural Union, the Embassy of RA to Greece, with the support of the State Commission for Coordinating the 100th Anniversary of the Armenian Genocide, and the Ministry of Culture of RA.
"Being at the concert of the "Little Singers of Armenia" choir was a blessing for me. The art they create is of the highest standard. It is very rare to hear choral performances of this level, with such devotion and inspiration. This is not only the best choir concert I have ever heard in my life, but also a great school for me, for all the people who listened to them today, who need to hear this choir and change reality.”