Ճապոներեն երգեր՝ «Հայաստանի Փոքրիկ Երգիչներ»-ի կատարմամբ
Ճապոնական հայտնի «Վիկտոր Էնթերթեյնմենթ» կազմակերպության հետ համագործակցության շրջանակում «Հայ Փոքրիկ Երգիչներ»-ը կներկայացնեն ճապոներեն երգեր։ Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Հայ Փոքրիկ Երգիչներ» միջազգային ասոցիացիայի նախագահ Տիգրան Հեքեքյանը։ Երաժշտի խոսքով՝  չորս օրում պետք է ձայնագրվեն 10 ստեղծագործություն։
Ճապոնիայից Երևան է ժամանել 4 մասնագետ՝  կազմակերպության տնօրենը, հնչյունային ռեժիսորը, պրոդյուսերը,  լուսանկարիչը: Ինչպես հայտնի դարձավ ասուլիսում, «Վիկտոր Էնթերթեյնմենթ» կազմակերպության պրոդյուսեր Հիրոշի Նագանոն փոքրիկ երգիչների կատարումները լսել է պատահաբար հեռուստատեսությամբ՝ ուղիղ մեկ տարի առաջ։
-Մենք տեսել ենք այդ հաղորդումը` նրանց մասնակցությամբ։ Շատ տպավորված ենք և ցանկանում ենք, որ այդ երեխաները երգեն ճապոներեն երգեր։

Japanese Songs Performed by the “Little Singers of Armenia”
Within the frameworks of the cooperation with the famous Japanese organization “Victor Entertainment”, the “Little Singers of Armenia” will perform Japanese songs. It was mentioned during the talk with the journalists today by the president of the international association “Young Singers of Armenia” Tigran Hekekyan. According to the musician, in four days they should record 10 works.
Four specialists have arrived in Yerevan from Japan: the head of the organization, the sound director, the producer and the photographer. As it become known during the press conference, the producer of the organization “Victor Entertainment”, Hiroshi Nagano has heard the performance of the young singers by chance on TV, right a year ago.
“We have seen that program with their participation. We are very much impressed and want that children to sing Japanese songs”.